Göster Fikrini!

by :
comment : 0

2007

Renault’nun, öğrencilerin yol güvenliği konusunda düşünce üretmesi ve bunu kamuoyuyla paylaşabilmeleri için İstanbul genelinde düzenlediği “Göster Fikrini!” afiş yarışması bir kez düzenlendi. İstanbul genelindeki 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışma sonucunda, TED İstanbul Koleji 6-C sınıfı birinci oldu. Özel Asfa Mustafa Enver İlköğretim Okulu 7-A sınıfı yarışmada ikinci olurken, üçüncülüğe yine TED 6-C sınıfı bir başka afiş çalışmasıyla layık görüldü.Yarışmanın finali BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde sunuculuğunu ünlü şovmen Beyazıt Öztürk’ün yaptığı görkemli bir şenlikle gerçekleştirildi.

Yarışmanın sivil toplum örgütleri, yol güvenliği uzmanları, gazeteciler ve reklam profesyonellerinden oluşan jürisi; afişlerde grafik başarı, mesajın etkililiği ve kreatif yaklaşımların başarısını değerlendirdi. Finale kalan afişleri tasarlayan öğrenciler bir reklam ajansında, afişlerini profesyonellerle birlikte geliştirdi. Birinci ve ikinci gelen afişler yaz başında, İstanbul’da açıkhava mecralarında sergilendi.

Yarışmada birinci seçilen sınıfın öğrencilerine Formula 1 Türkiye Grand Prix’i için ikişer adet bilet armağan edilirken, ikinci seçilen sınıfın öğrencileri dijital kamera ve üçüncü ise fotoğraf makineleri kazandı.

Istanbul 2.'si

 

 

Istanbul 3.'su

 

GF (3)

 

GF (1)

Leave a Reply

*