Renault Mais

by :
comment : Off

2002-2014

Renault’nun “Herkes İçin Güvenlik” konsepti çerçevesinde geliştirilen kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımları, projeleri ve iletişimini 2002′den bu yana gerçekleştiriyoruz. Bu sürede 41 ilde 1 milyon 500 bine yakın öğrenciye ulaştık. Bu illerde proje tanıtım toplantılarını gerçekleştirdik, sonrasında da eğitimcilerle iletişimi sürdürerek, tüm talepleri karşıladık.

Sokakta İlk Adımlar Yol Güvenliği Eğitim Projesi Tanıtım Filmi


Çok Ödüllü Proje

Proje kamuoyundan büyük ilgi görürken, çeşitli kurumlar tarafından ödüllendirildi. Bunların en büyüklerinden biri 2008′de kazandığımız Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Altın Pusula Büyük Ödülü’ydü.

Proje farklı alanlarda şu ödüllere de layık görüldü: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından bir plaketle ödüllendirildi. Platin Dergisi’nin “Zirvedekiler 2007 Ödülleri” kapsamında Sosyal Sorumluluk ve Tüketici Dünyası Altın Kalite Ödülü’nü aldı. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) 2011′de Sokakta İlk Adımları Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi olarak seçti. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve CSP Europe’un düzenlediği “KSS Pazaryeri 2011” etkinliğinde En İyi Bilinçlendirme Uygulaması ve Uluslararası Jüri Özel Ödülü’nü aldı. 2012′de 2. HR Power Conference ve Kariyer.Net işbirliği ile 3 bin profesyonelin katılımıyla gerçekleşen online ankette Sokakta İlk Adımlar profesyoneller tarafından En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’ne layık görüldü. 2013′te Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Kent ve Yaşam Ödülleri Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü Sokakta İlk Adımlar projesine verdi.

Sinif (7)

 

 

C0048622670

Sizin Fikriniz Sizin Projeniz (2011-2014)

Liseli öğrencileri çevrelerindeki yol güvenliği sorunları üzerine düşünmeye, bu sorunların çözümüne yönelik proje ve çalışmalar gerçekleştirmelerini sağlamak için hayata geçirdiğimiz Sizin Fikriniz Sizin Projeniz Yarışması 2011‘den bu yana düzenleniyor. Renault, Total Oil Türkiye, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Sizin Fikriniz Sizin Projeniz yarışması uluslararası alanda da ses getirdi.

İstanbul genelindeki Anadolu Liselerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmada; 2011-2012 Eğitim Öğretim döneminde Zeytinburnu Anadolu Lisesi “Küçüklerin Gözünden Büyüklerin Dünyası” adlı projesiyle, 2012-2013 Eğitim Öğretim döneminde Füsun Yönder Anadolu Lisesi “Servisçini Denetle Trafik Emniyet’te” adlı projesiyle ve 2013-2014 Eğitim Öğretim döneminde Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi “Çıkartmalarla Öğren” adlı projesiyle Türkiye birincisi oldular ve Disneyland Paris’te gerçekleştirilen uluslararası buluşmaya katılmaya hak kazandılar.

 

Sizin Fikriniz Sizin Projeniz Tanıtım Filmi

 

 

SFSp 

1a

 

2a

 

Rana Kirdal_Yağiz Mert_Busra Yilmaz

MS1 (2)

100_0879 V1

 

 

 

Herkes İçin Güvenlik Afiş Yarışması (2003-2011)

İkinci sınıfta Sokakta İlk Adımlar yol güvenliği eğitim setiyle tanışan öğrenciler; üçüncü sınıfa geçtiklerinde,  8 yıl kesintisiz devam eden “Herkes İçin Güvenlik Uluslararası Afiş Yarışması”na katılarak hem öğrendiklerini pekiştirdiler hem de Disneyland Paris’deki uluslararası buluşmaya katılma fırsatı yakaladılar.

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Total Oil Türkiye’nin de destek verdiği bu proje, bugüne kadar 40 ilde 800 bini aşkın öğrenciyle buluştu.

Yarışmanın 2010-2011 Eğitim Öğretim dönemi Türkiye Birincisi ”Balık Hafızalı Olma Trafik Kurallarını Unutma” adlı projesi ile İzmir Efes Koleji  3A Sınıfı oldu.

Renault HIG Afisler (71)

???????????????????????????????

 

Renault HIG Afisler (158)

??

 

Renault HIG Afisler (20)

Göster Fikrini (2007)

Renault’nun, öğrencilerin yol güvenliği konusunda düşünce üretmesi ve bunu kamuoyuyla paylaşabilmeleri için İstanbul genelinde düzenlediği “Göster Fikrini!” afiş yarışması bir kez düzenlendi. İstanbul genelindeki 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışma sonucunda, TED İstanbul Koleji 6-C sınıfı birinci oldu. Özel Asfa Mustafa Enver İlköğretim Okulu 7-A sınıfı yarışmada ikinci olurken, üçüncülüğe yine TED 6-C sınıfı bir başka afiş çalışmasıyla layık görüldü.Yarışmanın finali BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde sunuculuğunu ünlü şovmen Beyazıt Öztürk’ün yaptığı görkemli bir şenlikle gerçekleştirildi.
Yarışmanın sivil toplum örgütleri, yol güvenliği uzmanları, gazeteciler ve reklam profesyonellerinden oluşan jürisi; afişlerde grafik başarı, mesajın etkililiği ve kreatif yaklaşımların başarısını değerlendirdi. Finale kalan afişleri tasarlayan öğrenciler bir reklam ajansında, afişlerini profesyonellerle birlikte geliştirdi. Birinci ve ikinci gelen afişler yaz başında, İstanbul’da açıkhava mecralarında sergilendi.

Yarışmada birinci seçilen sınıfın öğrencilerine Formula 1 Türkiye Grand Prix’i için ikişer adet bilet armağan edilirken, ikinci seçilen sınıfın öğrencileri dijital kamera ve üçüncü ise fotoğraf makineleri kazandı.

Istanbul 2.'si

 

Istanbul 3.'su

GF (3)

GF (1)

Büyükler Küçüklere Söz Veriyor! (2010-2011)

Aileyi ve büyükleri eğitim sürecine dahil eden, eğitimi internete ve sokağa taşıyan bir kampanyaydı bu. Büyükler çocuklara kurallara uyan bireyler olacaklarına söz veriyor ve bu sözlerini de bir fotoğrafla belgeliyordu. Çocuklar hem ödül kazanma şansına, hem de yol güvenliği  konusunda toplumda farkındalık yaratma ayrıcalığına kavuşuyorlardı.

Verilen o sözlerden bazıları şöyleydi: “Taşıt kullanırken emniyet kemeri takacağıma, asla kırmızı ışıkta  geçmeyeceğime, alkollüyken araba kullanmayacağıma, araba kullanırken telefonla konuşmayacağıma, arabada çocukları arka koltukta oturtacağıma, yaya ve okul geçitlerinde hızımı azaltacağıma söz veriyorum!”

 

SV

 

SV (9)