Adıyaman Belediyesi

by :
comment : 0

2011

Tarih, kültür, doğa ve inanç turizmi açısından büyük  potansiyeli olan Adıyaman’ı GAP Bölgesi’nin en önemli turizm merkezlerinden biri haline getirmek üzere, Adıyaman Belediyesinin başlattığı yatırım ve yeniden yapılanma hamlesi kapsamında bir basın gezisi gerçekleştirdik. Etkinlik kapsamında basının yanı sıra, Adıyamanlıları turizm yatırımcılarıyla da buluşturduk.

Adıyaman Belediyesi

Moderatörlüğü’nüTUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu’nun yaptığı “Turizm Yatırımcıları İçin Cazip Bir Fırsat: Adıyaman” panelinde Dedeman İş Geliştirme Müdürü Oğuz Isıgöllü, Anemon Otelleri Bölge Müdürü Eşref Dinçer ve TÜROFED Mali Danışmanı Cüneyt Ertürk konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinliğin ikinci bölümünde GAP Kültür ve Turizm Koordinatörlüğü Arkeolog ve Sanat Tarihçisi Makbule Terzi “GAP’ın Kültürel Mirasa Yaklaşımı” sunumunu yaptı. Bunun ardından gerçekleştirilen “Adıyaman’ın Turizm Pazarlamasında Yeni Yöntemler” panelini yine TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu yönetirken şu konuşmacılar sunum yaptı: TUI AG Türkiye Temsilcisi Hüseyin Baraner, Diana Turizm Kültür Turları Müdür Yardımcısı Süleyman Akçalı, Jolly Tur  Kültür Turları Müdürü Kerem Gökçe ve Arnika Turizm Genel Müdürü İbrahim Tanrıverdi.

Etkinlikte çektiği Nemrut fotoğrafından yapılan afişle, Kopenhag’daki Ferie 93 Fuarı’nda Türkiye’ye ikincilik ödülü kazandıran turizm fotoğrafçısı Halil Tuncer’e de, kentin tanıtımına yaptığı katkı nedeniyle bir teşekkür plaketi sunuldu.

Etkinliğin ilk gününün sonunda, Gazeteci Yazar Suat Tekin’in moderatörlüğünde,  Adıyamanlı turizmcilerle, konuk turizm yatırımcıları ve tur operatörlerinin katıldığı bir Turizm Çalıştayı gerçekleştirildi.

INA_8118

 

 

Dünya-ADIYAMAN_'KOMAGENE'_ÝLE_1.5_MÝLYON_TURÝST_HEDEFLÝYOR-18.04.2011

 


INA_8083

 

Leave a Reply

*